Ефірна олія шавлії: використання в терапевтичних цілях

Всі публікації

Ефірна олія шавлії: використання в терапевтичних цілях

У терапевтичних цілях ефірну олію шавлії слід використовувати з обережністю.

Основні властивості ефірної олії шавлії – гарний баланс розслабляючого і тонізуючого впливів, а також здатність знімати багато видів спазму. Ця олія застосовується також при застудах, бронхіті і бактеріальних інфекціях. Дуже добре при астмі, так як крім розслаблення ефірна олія шавлії знімає також бронхіальні спазми. При застуді або ангіні рекомендуються полоскання з 2 – 3 краплями ефірного масла шавлії лікарської на 1 склянку теплої води. Виявляється, що вже через 5 хвилин після полоскання рота зникають стрептокок і стафілокок і різко зменшується кількість іншої мікрофлори.

Олію шавлії широко застосовують у вигляді холодних і гарячих інгаляцій. Подібно гормону естрогену ефірна олія шавлії лікарської позитивно впливає на репродуктивну систему жіночого організму: нормалізує менструальний цикл, застосовуються при проблемах з менопаузою, допомагає при молочниці, здавна вважаються хорошим засобом від безпліддя і для сприяння зачаття. олія також добре впливає на репродуктивну чоловічу систему.

Олія шавлії лікарської стимулює роботу травного тракту. Використовується при запорах. Добре знімає шлункові і кишкові спазми і коліки: рекомендується масаж з 3 – 6 краплями шавлії. Ефірна олія шавлії лікарської також використовується при набряках і затримці рідини. Олія шавлії лікарської нормалізує роботу залоз внутрішньої секреції і, більш того, піднімає низький кров’яний тиск.

Олія шавлії має властивості анальгетика, зменшуючи напругу в м’язах, а також болі при артриті, в кінцівках та ін. олія шавлії лікарської використовується при порізах і ранах, так як вона має бактерицидні властивості і сприяє рубцюванню. Вона так само покращує стан шкіри при дерматиті, псоріазі.

Поділіться публікацією в соц. мережах

Всі публікації