Олія чорного кмину: рекомендації по регулярному вживанню

Всі публікації

Олія чорного кмину: рекомендації по регулярному вживанню

Дослідження, проведені в 1992 році індійським вченим довели, що олія чорного кмину є досить ефективним засобом боротьби з різними видами патогенних мікроорганізмів. В ході цих досліджень, зокрема, було виявлено, що за бактеріальними діямм олія чорного кмину перевершує деякі види досить популярних в офіційній медицині того часу синтетичних антибактеріальних препаратів, таких як ампіцилін, гентаміцин, тетрациклін та ін. Також було встановлено, що на відміну від отриманих штучним шляхом «антибіотиків», олія чорного кмину в боротьбі з шкідливими для організму людини бактеріями (в тому числі і зі збудниками холери) діяло вибірково, не порушуючи баланс корисної кишкової мікрофлори і не викликаючи дисбактеріозу.

Регулярне вживання олії чорного кмину рекомендується:

  • Хворим на цукровий діабет – до складу масла чорного кмину входять речовини, що регулюють рівень цукру в крові і беруть участь в природному синтезі інсуліну. Серед таких речовин – вітаміни A, E, D, B1, B3, фосфор, калій, цинк, марганець, селен, а також деякі амінокислоти)
  • Людям, хворим на ожиріння – що містяться в олії чорного кмину поліненасичені Омега-6 і Омега-9 кислоти і інші біохімічні компоненти цього рослинного продукту активно сприяє поліпшенню ліпідного обміну. Саме тому красуні Давнього Єгипту вживали в їжу олія чорного кмину для збереження стрункої фігури.
  • Жінкам в період грудного вигодовування – олія чорного кмину при регулярному вживанні в їжу в значній мірі посилює лактацію – процес утворення та накопичення молока в молочній залозі в жінки, що годує грудьми. Крім того, змащування олією чорного кмину тріщин на сосках, що утворюються при годуванні грудьми, сприяє їх ефективному та швидкому загоєнню.
  • При захворюванні дихальних шляхів – має жарознижувальну, відхаркувальну і бронхорозширюючу дію, має протизапальну, протиалергічну, бактерицидну і противірусну властивістю. Таким чином олія чорного кмину при внутрішньому і зовнішньому застосуванні дуже ефективно в лікуванні бронхіальної астми, сезонної алергії, пневмонії, бронхіту, риніту, синуситу, гаймориту, ГРВІ, а також може принести відчутну користь у лікуванні кашлю, пов’язаного із захворюваннями органів дихання.
  • При захворюванні жіночої і чоловічої репродуктивних систем. Вміщені в олії чорного кмину вітаміни A і E, фітостероли, цинк, марганець і селен в комплексі активно сприяє підвищенню лібідо і потенції, нормалізує вироблення тестостерону, благотворно впливають на процес сперматогенезу (сприяють збільшенню кількості сперматозоїдів і підвищенню їх рухливості, покращують якість сперми), а так само покращують кровопостачання органів чоловічої статевої сфери і перешкоджають розвитку в них запальних процесів. У зв’язку з цим олія чорного кмину рекомендують регулярно вживати в їжу при порушеннях еректильної функції, варикоцеле, простатиті, аденомі передміхурової залози, чоловічому безплідді. Добре впливає олія чорного кмину на функціональний стан жіночої статевої сфери. Естрогеноподібні фітостероли, вітаміни Е і групи В, Омега-6 і Омега-9 жирні кислоти, що входять до складу цього рослинного продукту сприяють відновленню оптимального гормонального балансу в організмі жінки, а так само запобігають розвитку пухлин і запальних процесів в органах жіночої репродуктивної системи. Саме тому введення в раціон харчування масла чорного кмину може принести користь при порушеннях менструального циклу, жіночому безплідді, мастопатії, а так само при ряді запально-інфекційних і онкологічних захворювань жіночої статевої системи.
  • При захворюваннях органів сечовивідної системи – має бактерицидну, протизапальну і сечогінну властивість олія чорного кмину дуже ефективно в профілактиці і в складі комплексного лікування сечокам’яної хвороби, нефриту, пієлонефриту, циститу, уретриту і інших захворювань органів видільної системи.
  • Для поліпшення пам’яті і роботи нервової системи, для підвищення розумової і фізичної працездатності – олія чорного кмину багато фосфолипидами, цинком, вітамінами групи І, поліпшують роботу мозку і нервової системи, а також містить у своєму складі вітамін Е, фосфор і кальцій, необхідні для повноцінного функціонування мускулатури.
  • Для зміцнення імунітету, для профілактики онкологічних захворювань. Багата антиоксидантами олія чорного кмину стимулює діяльність вилочкової залози – лімфоїдного органу, «відповідає» за імунний захист людського організму. Так само вченими було встановлено, що при регулярному вживанні в їжу масла чорного кмину в значній мірі покращується функціональний стан кісткового мозку. Саме цей факт пояснює доцільність застосування олії чорного кмину в раціоні харчування хворих на лейкемію (рак крові)

Поділіться публікацією в соц. мережах

Всі публікації